Close
Close

Garść migdałów dziennie. 10 korzyści zdrowotnych.

Migdały naturalne to jedne z najczęściej wybieranych orzechów. Są bogate w witaminy i minerały oraz wspomagają funkcjonowanie organizmu. Poniżej podamy Wam 10 niesamowitych korzyści jakie niesie za sobą spożywanie migdałów. Dzienna porcja migdałów naturalnych to około 84g.

Startujemy…

1. Spożywanie około 84g migdałów dziennie w ciągu czterech tygodni zmniejsza stany zapalne serca, jelit i płuc.

2. Zmniejsza ryzyko chorób mózgu poprzez niesamowicie wysoką dawkę minerałów takich jak magnez, błonnik i kwasy jednonienasycone. Poprawia procesy detoksykacji mózgu. Przyspiesza usuwanie blaszek amyloidowych, czyli jednej z głównych przyczyn chorób neurodegeneracyjnych.

3. Wysoka zawartość zdrowych kwasów tłuszczowych i błonnika polepsza parametry wypróżniania. Zmniejsza ryzyko zaparć o 60%.

4. W składzie migdałów znajdziemy prebiotyki, które stymulują namnażanie bakterii jelitowych odpowiedzialnych za walkę z wirusami, grzybami i innymi patogenami. Jednymi słowy poprawiają odporność naszego organizmu.

5. Spożywanie 1-2 garści migdałów dziennie może prowadzić do łagodnego obniżenia tzw. złego cholesterolu LDL, co potencjalnie zmniejsza ryzyko chorób serca.

6. Migdały naturalne są wysokokaloryczne, ale niektóre z przeprowadzonych badań pokazują, że pomagają w utrzymaniu zdrowej sylwetki i utracie wagi.

7. Migdały są bogate w błonnik i białko, dlatego zapewniają uczucie sytości.

8. Niski poziom magnezu jest ściśle związany z wysokim ciśnieniem krwi, co wskazuje, że spożywanie migdałów może pomóc w kontrolowaniu ciśnienia krwi i zmniejszy ryzyko zawału serca.

9. Migdały są bogate w magnez, a wysokie spożycie magnezu może przynieść znaczną poprawę w przypadku zespołu metabolicznego i cukrzycy typu 2.

10. Migdały naturalne są jednym z najlepszych źródeł witaminy E na świecie, a spożywanie dużej ilości witaminy E wiąże się ze zdrowym układem nerwowym mózgu i wzroku.

W naszym sklepie znajdziesz:

1. Migdał Carmel Suprime
2. Migdały płatki
3. Migdały Blanszowane
4. Migdały naturalne tarte
5. Migdały w mlecznej czekoladzie

Bądź z nami na bieżąco! Śledź nas na FaceBooku.