Close

Mini przewodnik po orzechach. Orzechy dla zdrowia!

Orzechy są dosyć kaloryczne i bogate w tłuszcze. Tłuszcze nienasycone są wskazane w codziennej diecie, ale z umiarem. Pomagają one obniżyć poziom trójglicerydów i zmniejszają ryzyko chorób serca. Są także bogate w witaminy i substancje odżywcze.

Zapoznaj się z naszym mini poradnikiem i postaw na zdrowie!

Orzechy brazylijskie

zawierają selen i witaminę E, która pomaga zwalczać organizmowi wolne rodniki, które uszkadzają nasze komórki. Pomagają w utracie wagi, redukcji tkanki tłuszczowej i obniżają ciśnienie krwi w połączaniu z dietą niskokaloryczną. Zawarty w nich błonnik usprawniają pracę układu pokarmowego i serca. Magnez natomiast dodaje energii.

Są one dobrym źródłem: selenu, witaminy E, błonnika, magnezu, fosforu, miedzi. orzechy brazylijskie
Energia: 656kcal / 100g
Błonnik: 8g
Białko: 14g
Tłuszcz: 66g

 

Migdały

pomagają w utracie wagi, są idealne na redukcję tkanki tłuszczowej, pomagają także obniżyć ciśnienie krwi przy diecie niskokalorycznej. Zawierają najwięcej składników odżywczych w przeliczeniu na kalorie i gramy.

Są źródłem: wapnia, żelazo, witaminy E, błonnika, ryboflawiny, magnezu, fosforu, manganu. migdały
Energia: 604kcal / 100g
Błonnik: 13g
Białko: 24g
Tłuszcz: 52g

 

Orzechy laskowe

Orzechy te mogą zapobiegać starzeniu się i degradacji komórek i tkanek. Pomogą Twojemu organizmowi w wytwarzaniu czerwonych i białych krwinek. Są idealnym źródłem: magnezu, manganu, miedzi, witaminy E, fosforu, selenu, błonnika. Dostarczają 666kcal / 100g. Błonnik: 9g, białko: 17g, tłuszcz: 63g.

orzechy laskowe
Orzechy nerkowca

Orzechy te zawierają magnez, który pomaga w budowaniu białek i dodaje energii. Fosfor natomiast w nich zawarty, jest niezbędny do budowania mocnych kości i zębów. Żelazo utrzymuje zdrową skórę, paznokcie i włosy. Są one dobrym źródłem: magnezu, fosforu, miedzi białka i żelaza.

Energia: 553 kcal / 100g. orzechy nerkowca
Błonnik: 3,3g. Białko: 18g. Tłuszcz: 44g.

 

 

 

 

 

Orzechy makadamia

zawierają jednonienasycone tłuszcze, które pomagają zmniejszyć ryzyko chorób serca. Zawarty w nich magnez i potas odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie organizmu i znacząco zwiększają poziom energii. Są źródłem potasu, manganu, magnezu i tiaminy.

Orzechy ziemne

pomagają w utrzymywaniu zdrowych włosów, mięśni i zdrowej skóry. Zawarty w nich potas wspomaga regulowanie poziomu wody w organizmie i usprawnia metabolizm. Mogą także wspomagać zapobieganie skurczom mięśni.