Close
Close

Czy masło orzechowe jest zdrowe?

Pasta orzechowa z naszej oferty wykonana jest w 100% z orzechów arachidowych. Nie posiada dodatków takich jak: sól, cukier czy olej palmowy. Jest naturalną i zdrową przekąską. Stanowi niezwykłe źródło żelaza, białka i nienasyconych tłuszczy. Dostarcza także minerałów takich jak: potas, magnez, fosfor i selen oraz wiele witamin.

Orzechy ziemne (orzeszki arachidowe), z których zostało wykonane nasze mało orzechowe mają pozytywny wpływ na pracę serca, gospodarkę wodno-elekrolitową, pracę układu mięśniowego oraz nerwowego i zapobiegają powstawaniu stresu oksydacyjnego.

Czy wskazane jest codzienne spożycie pasty orzechowej?

Pasta orzechowa dostarcza naszemu organizmowi nienasyconych tłuszczy, co ma pozytywny wpływ na proces spalania tkanki tłuszczowej. Dzięki właściwemu wprowadzeniu do diety masła orzechowego można nawet utracić kilka zbędnych kilogramów. Należy jednak pamiętać, by nie przekraczać dziennego zapotrzebowania na spożycie pasty orzechowej, które wynosi około 20-40g ( w zależności od masy ciała i zapotrzebowania kalorycznego).

Krem orzechowy DeliBakalie to naturalny, gładki krem, który znajdzie szerokie zastosowanie w Twojej kuchni. Idealnie nadaje się do kanapek, ciast, wypieków, domowych ciastek czy owsianki.

Dlaczego warto wprowadzić do swojej diety krem orzechowy?

  1. Dostarcza wielu składników odżywczych. W jego składzie znajdziemy: białko, tłuszcze, błonnik, witaminy i minerały (magnez, fosfor, cynk, witamina E).
  2. Jest bogatym źródłem białka roślinnego.
  3. Błonnik, który znajdziemy w składzie masła orzechowego, wspomaga procesy trawienne i pomaga w utrzymaniu zdrowej flory bakteryjnej w jelitach.
  4. Dostarcza zdrowych tłuszczy nienasyconych, które mają korzystny wpływ na zdrowie serca i obniżają poziom złego cholesterolu we krwi.
  5. Witamina E wspomaga układ odpornościowy.
  6. Krem orzechy ma niski indeks glikemiczny, dlatego polecany jest dla osób z cukrzycą.
  7. To niezastąpione źródło energii.
  8. Zalecane dla osób trenujących, a także dla wegetarianów w celu uzupełnienia białka.
  9. Przyspiesza regenerację organizmu po wysiłku fizycznym.

Regularne spożywanie orzechów lub masła orzechowego sprawi, że kondycja naszego organizmu polepszy się, a jego funkcjonowanie poprawi się.
Pamiętaj jednak, że to produkt wysokokaloryczny, dlatego jego obecność w codziennej diecie powinna być umiarkowana.

Zdrowa przekąska!